Skip to content

61 Brunswick Woods DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Dec 28, 2017

Property Information

Block88.25
Lot17.03
QualifierC0065
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class10
DescriptionMED OFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,125
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,200
11%
Improvement Value:$58,300
89%
Total Assessment$65,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,987+3.1%
2024$7,749+3.3%
2023$7,498+0.1%
2022$7,487+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft1,125DeedBook 17077, Page 1338

Property Sale

Sale
$131,865
DeedBook 3584, Page 959

Property Built

Built

Year Built: 1986