Skip to content

87 Brunswick Woods DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1988
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 24, 2018

Property Information

Block88.25
Lot17.03
QualifierC0091
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class10
DescriptionMED OFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,125
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,200
15%
Improvement Value:$41,700
85%
Total Assessment$48,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,963+3.1%
2024$5,785+3.3%
2023$5,598+0.1%
2022$5,590+1.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$185,000

From:

To:

Sq Ft1,125DeedBook 6888, Page 289NU CodePost-appeal (29)Recorded11/10/2016

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4766, Page 613

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 3758, Page 623

Property Built

Built

Year Built: 1988