Skip to content

228 W Wycoff WayEast Brunswick, NJ 08816

Built 1985

Last Sale Price
$33,381
Last Sale Date
Jul 19, 1991

Property Information

Block88.43
Lot1
QualifierC0228
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1811

Building Details

Building Class---
DescriptionCF MLL-FRMNT
Dwellings1
ZoningVG3
Sq Footage1,026
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
94%
Improvement Value:$900
6%
Total Assessment$15,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,939+3.1%
2024$1,881+3.3%
2023$1,820+0.1%
2022$1,818+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$33,381

To:

Sq Ft1,026DeedBook 3924, Page 567

Property Sale

Sale
$25,260

Property Built

Built

Year Built: 1985