Skip to content

304 W Wycoff WayEast Brunswick, NJ 08816

Built 1986

Last Sale Price
$112,000
Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block88.43
Lot1
QualifierC0304
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1810

Building Details

Building Class---
DescriptionCF DEAUVILLE-I
Dwellings1
ZoningVG3
Sq Footage1,026
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
44%
Improvement Value:$18,800
56%
Total Assessment$33,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,122+3.1%
2024$3,999+3.3%
2023$3,869+0.1%
2022$3,864+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$112,000

To:

Sq Ft1,026DeedBook 6770, Page 41

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 4356, Page 653

Property Sale

Sale
$68,985

Property Built

Built

Year Built: 1986