Skip to content

325 W Wycoff WayEast Brunswick, NJ 08816

Built 1986

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Jul 18, 2024

Property Information

Block88.43
Lot1
QualifierC0325
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1810

Building Details

Building Class---
DescriptionCF MLL-FRMNT
Dwellings1
ZoningVG3
Sq Footage1,026
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
94%
Improvement Value:$900
6%
Total Assessment$15,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,939+3.1%
2024$1,881+3.3%
2023$1,820+0.1%
2022$1,818+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

To:

DeedBook 19504, Page 1958

Property Sale

Sale
$25,260

To:

DeedBook 3674, Page 308

Property Built

Built

Year Built: 1986