Skip to content

326 W Wycoff Way(Unit C0326)East Brunswick, NJ 08816

Built 1986

Last Sale Price
$259,000
Last Sale Date
May 24, 2022

Property Information

Block88.43
Lot1
QualifierC0326
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1810

Building Details

Building Class10
DescriptionTH PENNBROOK
Dwellings1
ZoningVG3
Sq Footage1,071
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
23%
Improvement Value:$50,400
77%
Total Assessment$65,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,975+3.1%
2024$7,737+6.9%
2023$7,236+0.1%
2022$7,226+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$259,000

To:

DeedBook 18954, Page 1024

Property Sale

Sale
$92,283

To:

Property Built

Built

Year Built: 1986