Skip to content

84 Race Track RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 2019

Property Information

Block89.01
Lot22.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2005

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE 2DG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,352
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,200
37%
Improvement Value:$42,100
63%
Total Assessment$66,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,959+2.8%
2024$7,742+3.3%
2023$7,495+0.2%
2022$7,483+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952