Skip to content

11 Terry LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Oct 30, 2007

Property Information

Block89.01
Lot5
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2005

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,212
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
43%
Improvement Value:$37,100
57%
Total Assessment$65,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,565+2.9%
2024$7,352+3.4%
2023$7,109+0.2%
2022$7,098+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952