Skip to content

5 Manor PlEast Brunswick, NJ 08816

Built 1945

Last Sale Date
Feb 18, 2022

Property Information

Block8
Lot1.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0102

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,368
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
28%
Improvement Value:$78,400
72%
Total Assessment$108,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,739+2.9%
2024$12,385+3.4%
2023$11,981+0.2%
2022$11,963+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945