Skip to content

Murray StEast Brunswick, NJ 08816

Vacant Land

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Nov 26, 2003

Property Information

Block92
Lot5
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2004

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,017+2.8%
2024$1,962+3.3%
2023$1,899+0.2%
2022$1,896+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000

To:

DeedBook 5303, Page 765

Property Sale

SaleMulti
$143,000
DeedBook 5008, Page 854

Property Sale

SaleMulti
$124,000
DeedBook 4513, Page 508