Skip to content

350 Lehigh/307 Union CtPerth Amboy, NJ 08861

Built 2010
Apartment

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 2, 2009

Property Information

Block110
Lot1.03
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page32

Building Details

Building Class---
Description92 APTS
Dwellings---
ZoningS-1C
Sq Footage---
Acreage2.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,931,600
44%
Improvement Value:$5,097,700
56%
Total Assessment$9,029,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$277,380+2.0%
2024$271,872+1.1%
2023$268,983+0.0%
2022$268,893-0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010