Skip to content

376-380 Oak St.Perth Amboy City, NJ

Built 1911
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2025

Property Information

Block157
Lot21.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page32

Building Details

Building Class47
Description2SB2G, 5 APTS
Dwellings5
ZoningR-25
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$178,200
29%
Improvement Value:$437,800
71%
Total Assessment$616,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$575,000

To:

Property Built

Built

Year Built: 1911