Skip to content

530 Hartford St.Perth Amboy, NJ 08861

Vacant Land
Vacant

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 1997

Property Information

Block241
Lot8

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$70,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,112+0.2%
2024$2,108+1.1%
2023$2,085+0.0%
2022$2,085-0.4%
Property History

No events match the selected filters.