Skip to content

550-628 Lighthouse/RachelPerth Amboy, NJ 08861

Last Sale Date
Nov 4, 2024

Property Information

Block353.06
Lot13
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page60.5

Building Details

Building Class---
DescriptionBLD 102,103,105
Dwellings---
ZoningRMMF
Sq Footage---
Acreage1.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$590,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$590,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,812+0.2%
2024$17,777
Property History

Property Sale

Sale
$0