Skip to content

500-548 Lighthouse/RachelPerth Amboy, NJ 08861

Last Sale Date
Nov 4, 2024

Property Information

Block353.06
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page60.5

Building Details

Building Class---
DescriptionBLD 104,106,107
Dwellings---
ZoningRMMF
Sq Footage---
Acreage2.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$938,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$938,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,327+0.2%
2024$28,270
Property History

Property Sale

Sale
$0