Skip to content

920 High St.Riparian Righ(Block 354 Lot 1.01)Perth Amboy, NJ 08861

Vacant Land

Last Sale Price
$26,790,200
Last Sale Date
Nov 8, 2001

Property Information

Block354
Lot1.01

Dwellings---
ZoningS-2C
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,182,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,182,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$35,679+0.2%
2024$35,608+1.1%
2023$35,230+0.0%
2022$35,218-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$26,790,200

To:

DeedBook 4977, Page 284