Skip to content

639 Lindbergh Ave.Perth Amboy, NJ 08861

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Dec 13, 2019

Property Information

Block399.02
Lot13

Dwellings---
ZoningR-60
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$180,400
98%
Improvement Value:$4,000
2%
Total Assessment$184,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,563+0.2%
2024$5,552+1.1%
2023$5,493+0.0%
2022$5,491+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$75,000

To:

DeedBook 17745, Page 279