Skip to content

Spa Spring Rd.(Block 471 Lot 2)Perth Amboy, NJ 08861

Vacant Land

Last Sale Price
$2,150,000
Last Sale Date
Nov 9, 2005

Property Information

Block471
Lot2

Dwellings---
ZoningM-3
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$74,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,233+0.2%
2024$2,228+1.1%
2023$2,204+0.0%
2022$2,204-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$2,150,000

From:

To:

DeedBook 5590, Page 597Recorded12/1/2005