Skip to content

Woodbridge Creek(Block 485 Lot 1.02)Perth Amboy City, NJ

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2025

Property Information

Block485
Lot1.02

Dwellings---
ZoningM-3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$299,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$299,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,033+0.2%
2024$9,015+1.1%
2023$8,919+0.0%
2022$8,916-0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$14,250,000

To:

DeedBook 6218, Page 112