Skip to content

38 Tonlyn Pl

Sewaren, NJ 07077

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2064

Property Information

Block680
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityWoodbridge Twp
Tax Map Page71

Building Details

Building Class16
Description2S AL L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,874
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,500
22%
Improvement Value:$67,500
78%
Total Assessment$86,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,208+4.9%
2024$10,680+7.0%
2023$9,980+3.5%
2022$9,639+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 2483, Page 890

Property Built

Built

Year Built: 1960