Skip to content

1201 Springwood Ave, C-3Asbury Park, NJ 07712

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2013

Property Information

Block1103
Lot50.03
QualifierC0103
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1ST FL 26.13%
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,600
30%
Improvement Value:$505,500
70%
Total Assessment$722,100

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.