Skip to content

321 Sunset Avenue(Unit C0009)Asbury Park, NJ 07712

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 10, 2023

Property Information

Block3606
Lot10.61
QualifierC0009
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page36

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO GARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage690
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,500
30%
Improvement Value:$17,500
70%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$396+16.4%
2024$340-2.2%
2023$348-19.7%
2022$433+5.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$25,000

From:

To:

DeedBook 9268, Page 8975NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded1/19/2018

Property Sale

Sale
$18,000
DeedBook 8454, Page 3492