Skip to content

110-112 Second AvenueAsbury Park, NJ 07712

Vacant Land

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Apr 25, 2007

Property Information

Block3902
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,668,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,668,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,002+12.8%
2024$21,273+31.6%
2023$16,167+7.9%
2022$14,977+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 8654, Page 2078