Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Ocean Avenue(Block 4502 Lot 1.22)Asbury Park, NJ 07712
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2010
Property Information
Block4502
Lot1.22
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$378,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$378,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,912 | +2.3% |
| 2024 | $5,777 | +17.4% |
| 2023 | $4,920 | +0.3% |
| 2022 | $4,905 | -4.5% |
Property History
No events match the selected filters.