Skip to content

10 West AveAtlantic Highlands, NJ 07716

Built 2000

Last Sale Date
Nov 20, 2024

Property Information

Block109.01
Lot2.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class103
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,600
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$497,500
67%
Improvement Value:$241,800
33%
Total Assessment$739,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,769+1.1%
2024$10,651-8.0%
2023$11,572-1.2%
2022$11,707+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000