Skip to content

6 Atlantic Ave Unit 4Ocean Grove, NJ 07756

Built 2021

Last Sale Price
$1,479,000
Last Sale Date
Nov 25, 2020

Property Information

Block107
Lot8.01
QualifierC104

ZoningHD-O
Sq Footage6,531
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$493,000
28%
Improvement Value:$1,268,100
72%
Total Assessment$1,761,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,479+8.5%
2024$26,237+28.1%
2023$20,479+0.0%
2022$20,479
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2021

Property Sale

Sale
$1,479,000
DeedBook 9474, Page 8218