Skip to content

9 Ocean AvenueOcean Grove, NJ 07756

Built 1874

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block115
Lot11
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionOCEAN PRIDE
Dwellings0
ZoningHDTR
Sq Footage4,533
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,358,200
80%
Improvement Value:$335,900
20%
Total Assessment$1,694,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1874