Skip to content

4 Blackwell WayNeptune, NJ 07753

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 1999

Property Information

Block1505
Lot9
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page42.3

Building Details

Building Class17
Description1SFV2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,044
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,500
47%
Improvement Value:$298,000
53%
Total Assessment$564,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,067+7.0%
2024$7,541+32.8%
2023$5,677+2.9%
2022$5,517+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960