Skip to content

320 Graham AveNeptune, NJ 07753

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 2015

Property Information

Block1902
Lot1
QualifierC320
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page41.6

Building Details

Building Class35
DescriptionAVON
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,286
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$239,800
57%
Improvement Value:$183,500
43%
Total Assessment$423,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,489+2.3%
2024$6,344+9.5%
2023$5,792+6.7%
2022$5,426+3.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002