Skip to content

66 So Main StOcean Grove, NJ 07756

Built 1897
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 2017

Property Information

Block201
Lot1.06
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionJERSEY SHORE AR
Dwellings---
ZoningHDB1
Sq Footage---
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,311,000
33%
Improvement Value:$2,697,700
67%
Total Assessment$4,008,700

Built

Year Built: 1897