Skip to content

720 Marsha DrNeptune, NJ 07753

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 20, 2004

Property Information

Block2515
Lot11
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.2

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$296,000
62%
Improvement Value:$183,200
38%
Total Assessment$479,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,130+14.5%
2024$6,225+51.7%
2023$4,103-16.2%
2022$4,899+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959