Skip to content

102 Clark AveOcean Grove, NJ 07756

Built 1930

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 8, 2023

Property Information

Block269
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class18
Description2S-F-L-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$493,300
67%
Improvement Value:$245,400
33%
Total Assessment$738,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,071+4.8%
2024$11,519+18.2%
2023$9,741+8.6%
2022$8,972+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930