Skip to content

3409 W Bangs AveNeptune, NJ 07753

Built 1880
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2019

Property Information

Block3510
Lot13.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionELKS LODGE-128
Dwellings0
ZoningR-2
Sq Footage5,531
Acreage3.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$432,400
54%
Improvement Value:$362,400
46%
Total Assessment$794,800

Built

Year Built: 1880