Skip to content

6 Park PlaceNeptune, NJ 07753

Built 2024
Vacant Land

Last Sale Price
$1,232,000
Last Sale Date
Jan 27, 2025

Property Information

Block5303
Lot19.01

Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$529,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$529,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,891+8.4%
2024$4,511
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,232,000

From:

To:

DeedBook 9725, Page 4272NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded2/11/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$195,000

From:

To:

DeedBook 9627, Page 215Recorded12/8/2022