Skip to content

404 Fisher AveNeptune, NJ 07753

Built 1907

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2007

Property Information

Block607
Lot15.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2-AL-L-1U
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,404
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,600
48%
Improvement Value:$221,400
52%
Total Assessment$424,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,057+12.1%
2024$5,405+27.3%
2023$4,245+13.2%
2022$3,751+3.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1907