Skip to content

329 Fisher AveNeptune, NJ 07753

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 2, 2018

Property Information

Block610
Lot5.02
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-2-BIG1-1U
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,244
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,000
40%
Improvement Value:$297,800
60%
Total Assessment$499,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,911+10.3%
2024$6,267+20.7%
2023$5,194+11.6%
2022$4,655-4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966