Skip to content

135 Leonard AveNeptune, NJ 07753

Built 1920

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 7, 2022

Property Information

Block704
Lot1.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-AL-L-1U
Dwellings---
ZoningR-4
Sq Footage972
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,400
56%
Improvement Value:$150,300
44%
Total Assessment$342,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,905+15.6%
2024$4,244
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920