Skip to content

236 Norwood AveOakhurst, NJ 07755

Built 2009
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 12, 2010

Property Information

Block13
Lot18.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$576,600
53%
Improvement Value:$509,600
47%
Total Assessment$1,086,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,976-5.3%
2024$14,756-13.0%
2023$16,970+1.3%
2022$16,746+9.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009