Skip to content

1304-06 Brielle AveAsbury Park, NJ 07712

Built 1975
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 2024

Property Information

Block184
Lot1.02
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,076,800
58%
Improvement Value:$1,495,700
42%
Total Assessment$3,572,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$46,916+5.0%
2024$44,691
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975