Skip to content

150 Delaware AveOakhurst, NJ 07755

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 14, 2024

Property Information

Block25.05
Lot15
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,216
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$699,500
86%
Improvement Value:$110,100
14%
Total Assessment$809,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,133-0.9%
2024$10,230+33.0%
2023$7,691+2.8%
2022$7,479+9.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961