Skip to content

190 Highwood RdOakhurst, NJ 07755

Built 1924

Last Sale Price
$113,900
Last Sale Date
Oct 5, 1994

Property Information

Block25.15
Lot6
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-O-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,364
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$485,900
73%
Improvement Value:$176,900
27%
Total Assessment$662,800

Sale
$113,900
DeedBook 5356, Page 986

Property Built

Built

Year Built: 1924