Skip to content

196 Pinecrest RdOakhurst, NJ 07755

Built 1956

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block25.17
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-F-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,574
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$493,100
79%
Improvement Value:$133,700
21%
Total Assessment$626,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956