Skip to content

192 Cliftwood RdOakhurst, NJ 07755

Built 1946

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block25.19
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description1.5S-AL-F-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,238
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$368,600
60%
Improvement Value:$243,900
40%
Total Assessment$612,500

Sale
$0

Property Sale

Sale
$335,000

From:

To:

Sq Ft1,138DeedBook 8631, Page 2593Recorded2/20/2007

Property Built

Built

Year Built: 1946