Skip to content

210 Woodcrest RdOakhurst, NJ 07755

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 2002

Property Information

Block25.22
Lot8
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description1.5S-S-O-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,020
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$579,500
77%
Improvement Value:$170,800
23%
Total Assessment$750,300

Sale
$1
DeedBook 8102, Page 6566

Property Built

Built

Year Built: 1928