Skip to content

217 Elmwood RdOakhurst, NJ 07755

Built 1966

Last Sale Price
$267,000
Last Sale Date
Jun 22, 2012

Property Information

Block25.31
Lot9
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description2S-F-S-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,776
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$485,900
56%
Improvement Value:$383,900
44%
Total Assessment$869,800

Sale
$267,000
DeedBook 8956, Page 1705

Property Built

Built

Year Built: 1966