Skip to content

4 Clark CtOakhurst, NJ 07755

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2005

Property Information

Block25.35
Lot8
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class18
Description2S-B-L-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,704
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,440,100
45%
Improvement Value:$1,788,300
55%
Total Assessment$3,228,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$41,820+10.7%
2024$37,765+7.3%
2023$35,181+3.7%
2022$33,925-11.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$440,000
DeedBook 5313, Page 227

Property Built

Built

Year Built: 1980