Skip to content

9 Robby DrOakhurst, NJ 07755

Built 1999

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Sep 17, 2004

Property Information

Block25.37
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,650
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$553,500
49%
Improvement Value:$569,200
51%
Total Assessment$1,122,700

Sale
$600,000
DeedBook 8410, Page 8752

Property Built

Built

Year Built: 1999