Skip to content

5 Abis PlOakhurst, NJ 07755

Built 1964

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block26.04
Lot31
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$774,900
81%
Improvement Value:$181,800
19%
Total Assessment$956,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,833-6.2%
2024$12,613+40.9%
2023$8,953-10.4%
2022$9,995+6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964