Skip to content

366 West Park AveOakhurst, NJ 07755

Built 1905

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2006

Property Information

Block26.04
Lot39
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-O-DG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,910
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$714,000
81%
Improvement Value:$166,300
19%
Total Assessment$880,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,905-6.1%
2024$10,553+34.3%
2023$7,860-0.6%
2022$7,906-0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1905