Skip to content

13 Teabury LnOakhurst, NJ 07755

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2025

Property Information

Block26.06
Lot12
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,242
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$713,400
85%
Improvement Value:$128,300
15%
Total Assessment$841,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,715-6.4%
2024$11,453+44.3%
2023$7,936-5.9%
2022$8,431+6.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964